Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Spalis
    2022     
Atliekų tvarkymas

 

       

 

NAUDINGA INFORMACIJA: 

  • * Trakų rajono savivaldybėje įsigaliojo vietinės rinkliavos lengvatos už komunalines atliekas. Daugiau galite rasti ČIA. Primename, kad lengvatos taikomos tik Trakų rajone savo gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims.
  • * Pažymos apie gyventojų įsikolinimus išduodamos per 2-5 d. d. laikotarpį nuo prašymo gavimo dienos.

  • 2019 m. atliekų išvežimo grafiką galite pamatyti ir atsiųsti paspaudę čia.
  • Dėl neišvežtų, pagal nustatytą grafiką atliekų, prašome informuoti UAB ,,Ecoservice“ tel.  8 528 34680, 8 687 44444 arba Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui, 113 kab. tel. 8 528 41225, 8 528 58 315.KAS YRA DVINARĖ VIETINĖ RINKLIAVA?


Dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą - tai Trakų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 2 d.  sprendimu Nr. S1-222 nustatyta privaloma įmoka, galiojanti Trakų rajono savivaldybės teritorijoje. Vietinė rinkliava nustatoma visiems Savivaldybės komunalinių atliekų turėtojams. Rinkliavos mokėtojų registravimą nuo 2018 m. sausio 1 d. organizuoja ir tvarko Trakų rajono savivaldybės administracija. Vietinė rinkliava yra savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta privaloma įmoka, galiojanti tos savivaldybės teritorijoje, todėl nekilnojamojo turto objektų savininkams vietinės rinkliavos mokėjimas yra piniginė prievolė ir jos vienašališkai atsisakyti įvykdyti draudžiama.

         Rinkliava įvesta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės  2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 711 (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 20 d. nutarimo Nr. 384 redakcija).


KAIP DVINARĖ VIETINĖ RINKLIAVA APSKAIČIUOJAMA?      

    Vietinės rinkliavos dydžius, susidedančius iš dviejų dedamųjų – pastoviosios ir kintamosios,  patvirtino Savivaldybės taryba:

1. Pastovioji (abonentinė) Vietinės rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto (žr. VIETINĖS RINKLIAVOS DYDŽIAI), taikant priimtus tarifus. Maksimalus apmokestinamas gyvenamosios paskirties objektų plotas yra 100 m2 bendro ploto. Ši įmokos dedamoji nustatyta tokia, kad padengtų pastoviąsias sąnaudas, susijusias su komunalinių atliekų tvarkymu.

2. Kintamoji Vietinės rinkliavos dalis Trakų rajono gyventojams priklausys nuo konteinerių ištuštinimo dažnio ir konteinerių tūrio. Visi buitinių atliekų konteineriai Trakų rajone yra paženklinti specialiu kodu, kuris automatiniu būdu leis matyti kiek, kieno ir kokio dydžio talpos konteineris buvo ištuštintas.

Gyventojams, kurie individualaus konteinerio neturi ir nepageidauja naudoti, taikomas kolektyvinių konteinerių tarifas. Užsisakius individualų konteinerį tarifas pakeičiamas ir mokestis taikomas nuo pirmo buitinių atliekų išvežimo datos.


Metinis Vietinės rinkliavos dydis nustatomas nurodytą dydį (konkrečiai nekilnojamojo turto objektų kategorijai) padauginus iš nekilnojamojo turto apmokestinamo bendrojo ploto arba iš nekilnojamojo turto objektų skaičiaus (gyventojų naudojamiems garažų ir sodų paskirties objektams, netinkamiems naudoti objektams). 


(padidinkite paspaudus)

Paaiškinimas:

* - parametro dydis nustatomas atsižvelgiant į mišrių komunalinių atliekų susidarymo normas: kg/m2 arba kg/objektui arba kg/gyv.

       Vietinės rinkliavos kintamoji dedamoji nekilnojamo turto objektams, kurie naudojasi individualiais konteineriais:

1,0

Eur už 120 l talpos konteinerio ištuštinimą

2,0

Eur už 240 l talpos konteinerio ištuštinimą

5,9

Eur už 750 l talpos konteinerio ištuštinimą

8,0

Eur už 1100 l talpos konteinerio ištuštinimą

36,5

Eur už 5000 l talpos konteinerio ištuštinimą

*Kolektyviniai konteineriai – juridinių ir fizinių asmenų (Vietinės rinkliavos mokėtojų) bendrai naudojami komunalinių atliekų surinkimo konteineriai.

*Individualūs konteineriai – juridiniam ar fiziniam asmeniui (komunalinių atliekų turėtojui) individualiai priskirti ir naudojami komunalinių atliekų konteineriai, į kuriuos komunalines atliekas šalina tik konkretus komunalinių atliekų turėtojas.


Pasikeitus NT objekto savininkui, prašome nurodytu kontaktiniu el. pašto adresu ([email protected]) atsiųsti VĮ Registro centro išrašo kopiją, įrodančią naujo savininko nuosavybės teisę, taip pat, tai galite padaryti išrašo kopiją pristatydami į Trakų rajono savivaldybės administracijos Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyrių, 309 kab. 


 

VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMĄ MOKĖJIMO PRANEŠIMO APMOKĖJIMAS:

Mokėjimo pranešimus už komunalines atliekas Trakų rajono savivaldybės administracija siunčia vieną kartą metuose, metų pradžioje. Mokėjimo pranešime pateikiami apmokėjimo kvitai su brūkšniniais kodais, kurie suteikia galimybę sąskaitą už komunalines atliekas apmokėti dalimis (ketvirčiais) arba visą sumą iš karto. Įmokas galima sumokėti bankiniu pavedimu tik į komunalinių atliekų rinkliavos surenkamąją sąskaitą, kuri bus nurodyta mokėjimo pranešime (mokėjimo paskirtyje nurodžius mokėtojo kodą, kuris bus pateikiamas mokėjimo pranešime), AB Lietuvos paštas ir „PayPost“ skyriuose bei „Maxima“ kasose ir UAB „Perlo paslaugos“ loterijos terminaluose, Kredito Unijos skyriuose. Svarbu paminėti, kad gyventojai NEGALI atsiskaityti pasinaudodami atsiskaitymo knygelėmis!

 
 

VIETINĖS RINKLIAVOS LENGVATOS
 

       Metinė Vietinė rinkliava negali viršyti 1 procento disponuojamų namų ūkio pajamų. Jeigu už metus priskaičiuota Vietinė rinkliava viršija 1 procentą praėjusių metų metinių namų ūkio pajamų, nekilnojamojo turto objekto savininko ar jo įgalioto asmens prašymu gali būti pritaikyta lengvata – 100 proc. (toliau – Lengvata) nuo sumos viršijančios 1 procentą praėjusių metų metinių namų ūkio pajamų. Lengvata taikoma metinės Vietinės rinkliavos daliai, kuri viršija 1 procentą praėjusių metų metinių namų ūkio pajamų. 
 
    Savivaldybės teritorijoje veikiančioms religinės bendruomenėms disponuojantiems nekilnojamojo turto objektais – maldos namais (bažnyčios, cerkvės, ir kt) taikoma  vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą lengvata – 100   proc. atleidimas nuo pastoviosios ir kintamosios vietinės rinkliavos dalių.

  Nekilnojamojo turto savininkams, ar jo šeimos nariams, esantiems Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, taikoma – 50 proc. Vietinės rinkliavos pastoviosios ir kintamosios dalių lengvata.

  50 proc. Vietinės rinkliavos kintamosios dalies lengvata taikoma nedirbantiems asmenims ir netekusiems 60–100 proc. darbingumo bei gyvenantiems vieniems arba su nedirbančiais senatvės pensinio amžiaus asmenimis, valdantiems ir tik jiems vieniems nuosavybės teise valdantiems ir naudojantiems gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektą Trakų rajono savivaldybės teritorijoje.

    Fiziniams asmenims, nuosavybės teise valdantiems ir  naudojantiems nekilnojamojo turto gyvenamosios paskirties objektus, prie kurių neužtikrintas privažiavimas ir komunalinių atliekų surinkimo konteineriai pastatyti:

 *nuo 500 m iki 2 km – Vietinės rinkliavos kintamojo dalis mažinama 25 procentais;
 *nuo 2 km ir toliau – Vietinės rinkliavos kintamoji dalis  mažinama 50 procentų.
 

 
 PRAŠYMO FORMA LENGVATAI SUTEIKTI ČIA.

 

 

 

 DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

Kur kreiptis, jei pagal grafiką iš individualių valdų   neištuštinti komunalinių atliekų konteineriai?

Praneškite UAB ,,Ecoservice“ tel.  8 528 34680, 8 687 44444  arba Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui, 113 kab. tel. 8 528 41225. 

Už ką turiu mokėti?

Iš rinkliavos apmokamas ne tik atliekų surinkimas, bet ir visa atliekų tvarkymo sistema: sąvartynų eksploatavimas, senų sąvartynų uždarymas, atliekų rūšiavimo skatinimas, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių eksploatacija, kiti su atliekų tvarkymu susiję darbai. Mokėdami vietinę rinkliavą, gyventojai moka už švaresnę aplinką prie namų, tyresnį vandenį, grynesnį orą. Surinktos rinkliavos lėšos naudojamos tik komunalinių atliekų tvarkymo išlaidoms.

Kam yra mokama rinkliava?

Rinkliava mokama ne atliekų vežėjams, o surenkama į Savivaldybės biudžetą. Mokėjimo pranešimus atliekų turėtojai gaus ne iš pastato administratoriaus ar bendrijos, o tiesiogiai iš rinkliavos administratoriaus – Trakų rajono savivaldybės administracijos (rinkliavos banko sąskaita tik: LUMINOR BANK AB LT884010051004049920)

Kas laukia neapmokėjus vietinės rinkliavos?

Nemokant rinkliavos ir nesurenkant pakankamai lėšų, gali pablogėti atliekų surinkimas, nes iš rinkliavos lėšų bus atsiskaitoma su atliekų tvarkytojais – tiek su atliekų vežėjais, tiek su atliekų tvarkytojais. Jeigu rinkliava nesumokama, ji išieškoma Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Gyvenu vienas,  kiek turėsiu mokėti?

Komunalinių atliekų išvežimo įmoka priklauso nuo nekilnojamo turto objekto ploto. Gyventojų skaičius nekilnojamo turo objekto įmokai reikšmės nesuteikia.

Kaip dažnai gausiu mokėjimo pranešimus?

Mokestinė prievolė rinkliavos mokėtojui teikiama kartą per metus. Mokėjimo pranešime nurodomos apskaičiuotos mokėtinos sumos už visą mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), suskaidant mokėjimus ketvirčiais. Rinkliava mokama rinkliavos mokėtojo pasirinkimu už ketvirtį ar visą mokestinį laikotarpį.

Kas yra atliekų vežėjas?

Vežėjas Trakų rajono teritorijoje yra viešojo konkurso būdu išrinktas  UAB „Ecoservice“.

Nusipirkau naują butą/namą/sodo namelį, esu naujasis savininkas, kaip sudaryti sutartį dėl komunalinių atliekų išvežimo?

Nuo 2018 m. sausio 1 d. sutarčių komunalinių atliekų išvežimui sudaryti nebereikia, kadangi yra apmokestinami visi nekilnojamojo turto objektų savininkai. Įsigijus ar paveldėjus NT objektą, naujasis savininkas arba jo įgaliotas asmuo, privalo Trakų rajono savivaldybės administracijai pateikti Nekilnojamojo turto Registrų centrinio duomenų banko išrašą, kuriame nurodyti visi NT objekto duomenys su savininko nuosavybės teise. Tai galima padaryti NT Registro centrinio duomenų banko išrašą atsiuntus el. paštu [email protected], [email protected] arba pristačius Trakų rajono savivaldybės administracijai, Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui, 113 kab.

Gyvenu individualiame name, ar galiu mažinti/didinti komunalinių atliekų išvežimo dažnį?

Gyventojai, norintys koreguoti komunalinių atliekų išvežimo skaičių per mėnesį, gali užpildyti prašymo formą ir atsiuntus el. paštu [email protected] arba pateikti Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui, 113 kab.

Kaip reikės mokėti už nekilnojamo turto objektą, kuriame negyvenama arba nevykdoma veikla?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu ir Trakų rajono tarybos sprendimu, Trakų rajono savivaldybės gyventojai gali būti atleidžiami tik nuo kintamosios dalies. Pastoviosios dalies įmoka yra privaloma.

NT objekto savininkas, pateikęs Trakų rajono savivaldybės administracijos Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyriui ([email protected]) prašymą  atleisti nuo kintamosios dalies ir jame nurodęs laikotarpį, kuriuo objekte nebus gyvenama (ne mažiau nei 3 mėnesiai), bus atleidžiamas nuo kintamos dedamosios dalies tam laikotarpiui, tačiau laikotarpio pabaigoje privalės pristatyti pažymą iš elektros energijos tiekėjo, kad nekilnojamojo turto objekte per prašomą laikotarpį nesunaudota daugiau kaip 45 kWh elektros energijos.

Kaip mokėti už nekilnojamo turto objektą, kuris yra sugriautas, sudegęs?

Pristačius Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą (jeigu nekilnojamo turto objektas yra sudegęs) ir Statinio (–ių) techninės priežiūros patikrinimo aktą (jeigu nekilnojamo turto objektas yra netinkamas naudoti/gyventi ar fiziškai sunaikintas).


Papildomai informacijai gauti galite kreiptis elektroniniu paštu [email protected]  bei telefonu (8 528) 41 225, (8 528) 85 315, 113 kab.

 

REKVIZITAI RINKLIAVAI APMOKĖTI IR INFORMACIJAI GAUTI/PATEIKTI:


GAVĖJAS: TRAKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

BANKAS: LUMINOR BANK AB

BANKO SĄSKAITOS NUMERIS: LT884010051004049920

KODAS: 181626536

ADRESAS: VYTAUTO G. 33,  LT-21106 TRAKAI 

EL. PAŠTAS: [email protected]; [email protected]

Pastaba. Apmokant rinkliavą elektroniniu būdu, mokėjimo paskirtyje privaloma nurodyti rikliavos mokėtojo kodą.

 

 

PRAŠYMŲ FORMOS:

1. Prašymo forma atleisti nuo kintamos vietinės rinkliavos dedamosios mokėjimo

2. Prašymo forma mokėjimo pranešimui gauti elektroniniu paštu

3. Prašymo forma komunalinių (butiinių) atliekų konteineriui suteikti

4. Prašymas dėl nekilnojamo turto objekto įtraukimo į netinkamų naudoti ir/ar nenaudojamų nekilnojamo turto objektų kategoriją

 

 

Susiję:

1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas 

2. Trakų rajono savivaldybės tarybos sprendimas

3. LR Aplinkos ministerijos patvirtintos atliekų tvarkymo taisyklės

4. Trakų rajono savivaldybės tarybos patvirtintos Trakų rajono atliekų tvarkymo taisyklės

5. http://www.traku-zeme.lt/kaip-siemet-mokesime-uz-komunalines-atliekas/ 

6.http://www.traku-zeme.lt/nuo-sausio-1-d-isigalios-dvinare-rinkliava-uz-atlieku-surinkima-ir-tvarkyma/

7.http://www.traku-zeme.lt/saskaitas-uz-atlieku-tvarkyma-bus-galima-gauti-ir-elektroniniu-pastu/

8. Parengti pusiau požeminių konteinerių aikštelių Lentvaryje projektiniai pasiūlymai

9. Įvairių rūšių atliekų šalinimo vietos Trakų rajone

10.  Pasirašyta nauja komunalinių atliekų konteinerių įrengimo sutartis

11. Parengti požeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelių Trakuose, Senuosiuose Trakuose, Lentvaryje ir Aukštadvaryje projektiniai pasiūlymai

 

 

 

 

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė