Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
Visuomenės apklausa

Trakų rajono savivaldybės administracija skelbia visuomenės apklausą dėl projekto „Teritorijos prie Bevardžio ežero Lentvaryje želdynų kūrimo ir tvarkymo supaprastinto techninio darbo projekto rengimas“ sprendinių

Projekto apimtyje siekiama sutvarkyti teritoriją palei Bevardį ežerą, išsidėsčiusią tarp Klevų alėjos, Klevų alėjos skersgatvio ir Dzūkų gatvės, kuri šiuo metu yra apleista ir stichiškai  užžėlusi menkaverte augalija – pažeistų ir invazinių rūšių augalų sąžalynai užgožia potencialų gamtovaizdį į Bevardžio ežerą ir mažina visuomenei svarbios teritorijos gamtinę, estetinę ir vizualinę vertę. Siekiant išspręsti šias problemas, būtina numatyti konkrečias priemones ir darbus, skirtus teritorijos ir joje esančių želdinių sutvarkymui.

Vadovaujantis LR teisės aktais, teritoriją būtina sutvarkyti, projekte numatant tokius būtinus darbus kaip pažeistų, sausų ir negyvybingų medžių ir krūmų šalinimas (želdyno sanitarinės būklės gerinimas), invazinių augalų rūšių naikinimas ir naujų medžių bei krūmų sodinimas (želdinių kūrimas).

Tačiau nagrinėjamos teritorijos vystymas yra sudėtinė dalis investicinio projekto „Daugiafunkcinės laisvalaikio zonos Lentvario mieste prie Bevardžio ežero įrengimas, kartu rekonstruojant į teritoriją vedančius privažiavimus (Klevų alėjos skersgatvį ir Dzūkų g.)“, kuriame numatyti tokie objektai, kaip paplūdimio tinklinio aikštelė, vaikų žaidimo aikštelės (mažiems ir didesniems vaikams), lauko treniruokliai, suoleliai, šiukšliadėžės, dviračių stovai ir pėsčiųjų takai. Pažymėtina, kad tokių objektų įrengimas nagrinėjamoje teritorijoje yra problematiškas dėl užliejamo ir įmirkusio grunto, todėl būtų reikalingas atvežtinio grunto vežimas ir žemės lygio kėlimas iki 40-80 cm aukščio, kas pareikalautų didelių investicijų.

2017 m. birželio 19 d. įvykusio viešo preliminarių sprendinių pristatymo (svarstymo) metu susirinkę vietos gyventojai išreiškė abejones dėl minėtų objektų įrengimo tikslingumo, todėl buvo nuspręsta organizuoti viešą apklausą (toliau – Apklausa), kurioje visi suinteresuoti gyventojai galėtų išreikšti savo nuomonę dėl darbų, kurie būtų vykdomi nagrinėjamoje teritorijoje ir pasirinkti vieną iš alternatyvių variantų:

 1. Projektas nevykdomas.


   
 2. Projekte numatomi tik būtini darbai, tokie kaip pažeistų, sausų ir negyvybingų medžių ir krūmų šalinimas (želdyno sanitarinės būklės gerinimas), invazinių augalų rūšių naikinimas ir naujų medžių bei krūmų sodinimas (želdinių kūrimas), vejos įrengimas ir įrengiama minimali infrastruktūra: suoleliai ir šiukšliadėžės palei esamą asfaltuotą taką. 
   
   
   
 3. Projekte numatomi 2 variante išvardyti būtini želdinių tvarkymo darbai ir įrengiama minimali infrastruktūra: paplūdimio tinklinio aikštelė arba šunų vedžiojimo aikštelė (kita infrastruktūra įrengiama teritorijoje aplink Bevardžio ežerą).


   
   

Suinteresuoti asmenys savo nuomonę gali išreikšti internetu (www.trakai.lt) arba įrašydami ją apklausos lape. Apklausų lapai pildomi 2017 m. birželio 27 – liepos 5 dienomis, Lentvario seniūnijos patalpose, 9 kab. (Klevų al. 47A, Lentvario m., Lentvario sen., Trakų r. sav., LT-25109), darbo valandomis.

 

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė