Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
Latvijos radijo bigbendas džiazuos virš Galvės ežero bangų
2019-08-14

Festivalyje „Užutrakio vakarai“ vėl susitiksime su Latvijos muzikos pasaulio atstovais. Rugpjūčio 18 dieną susipažinsime su dar vienu garsiu kaimyninės šalies muzikos kolektyvu – Latvijos radijo bigbendu.


Labai retai Lietuvoje pasirodantis orkestras atliks džiazo ir populiarios muzikos melodijas. Muzikos gurmanai turės nuostabią galimybę klausytis orkestro žavingoje Užutrakio dvaro rūmų terasoje.

Latvijos radijo bigbendas įkurtas 1966 m. Po Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 1996 m. Latvijos radijo bigbendo – vienintelio profesionalaus Latvijos džiazo orkestro – veikla buvo nutraukta. Po 16 metų trukusios pertraukos, su naujomis idėjomis ir atsinaujinęs, Latvijos radijo bigbendas atgimė. Džiazo orkestro renesansą įtakojo tokie Latvijos džiazo muzikantai kaip Māris Briežkalns, Kārlis Vanags ir Raimonds Pauls.

Pirmas atkurto orkestro pasirodymas buvo su vienais žinomiausių džiazo pasaulio vokalistais Kurt Elling ir italų džiazo diva Roberta Gambarini. Nuo tada bigbendas koncertuoja su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Džeimsas Morrisonas, Seamus Blake, Randy Brecker, Kurt Rosenwinkel, Marius Neset, Jojo Mayer, Richard Bona, Michael Pipoquinha ir daugeliu kitų. Kiekvienas bigbendo pasirodymas yra tarsi energijos mainai tarp muzikantų ir auditorijos.

Šiandien kolektyvas yra neatsiejama Latvijos kultūros dalis ir rengia naujus ir įdomius projektus, vadovaujant Kārliui Vanagui.

Kristīne Prauliņa – jaunoji dainininkė iš Rygos, pradėjusi dainuoti bažnytiniame chore. Jai buvo 12 metų, kai pradėjo rimtai muzikuoti. Dabar ji koncertuoja po Latviją, taip pat ir daugelyje pasaulio šalių kaip solistė, su gospelų choru ir kitomis džiazo, bliuzo ir pop muzikos grupėmis. Dalyvaudama konkurse ,,Riga Jazz Stage“, K. Praulina tapo Grand prix laimėtoja geriausio vokalo nominacijoje.

Muzikos festivalį „Užutrakio vakarai“ globoja Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Festivalį rengia Rūdiškių muzikos mokykla ir VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai, remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė.

Apie festivalį išsamiau www.uzutrakiovakarai.lt, bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt bei prieš koncertą.

Koncertas vyks Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje, pradžia –19.00 val.
 

Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ informacija

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė