Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Gruodis
    2022     
Liejosi šviesos ir meilės sklidinos eilės
2019-08-16

Rugpjūčio 10 d. Tiltų kaimo bendruomenės namuose poezijos mylėtojai susitiko su poete, psichologe, dvasingų eilių autore Laima Petroniene jos autoriniame poezijos terapijos vakare „Tik prisimink“.


 

Laima, kilusi iš Dzūkijos, mažo Šlaito kaimo Varėnos rajone, po psichologijos studijų ir darbų Vilniuje, vėl įsikūrė sodyboje gimtinėje ir čia praleidžia nemažą savo laiko dalį.

Pirmuosius eilėraščius apie meilę, laimę, džiaugsmus sukūrė paauglystėje, o prieš dešimtmetį atsivėrusi kūrybinė versmė pažėrė gausų srautą naujų eilių. Kūrybos metai Lietuvos šimtmečio proga buvo vainikuoti trimis knygomis: „Tai – kaip sodų žydėjimas“, „Tu – tai viskas“ ir „Tik prisimink – juk Tu esi Šviesa“, kurias poetė ir pristatė. Jos eilės yra tarsi dvasiniai pokalbiai su savimi apie visa ko esmę – meilę ir žmogaus paskirtį – būti laimingu.
 
 Poetei teko išgyventi įvairių jausmų, kol atrado kelią į save, pažino savo vidaus pasaulį, o kartu ir tapo laiminga. Kaip kalbėjo Laima, poezija yra jos širdies kalba, kviečianti įsiklausyti į save, atrasti savo vietą žemėje, gyventi meilėje ir darnoje, ir nepamiršti už tai padėkoti. Sulaukusi šiltų atsiliepimų apie savo eiles, kas jai duota iš aukščiau, gauna įkvėpimą ir norą dalintis poezija su kitais, žodžiais paliesti kito žmogaus širdį.

Visą susitikimą su klausytojais poetė mintinai skaitė eiles iš savo leidinių. Jos švelniai, tarsi čiurlentų upelis, liejosi iš jos lūpų. Klausytojai išgirdo apie laimės, meilės, gyvenimo išminties paieškas ir atradimus. Skaitomą poeziją papildė švelnus afrikietiškos kalimbos skambesys, primenantis lietaus lašų tekšnojimą, palydėjo tibetietiško dubens skleidžiami garsai, kurių tylus skambėjimas pripildė dvasinės ramybės ir šviesos. Poetė paskaitė ir mūsų klausytojams puikiai suprantama dzūkų tarme parašytų eilių ir vaikams skirtą poemėlę „Grūdelis“.

Viešnia taip pat pristatė bendrą savo ir Oksanos Graužinienės kūrybinį projektą „Šiltos eilės“. Poetės atskiriems eilėraščiams menininkė kruopščiai nuvėlė vienetinius vilnos dirbinius, keliančius susižavėjimą. Ji sukūrė viršelius ir visoms trims poetės knygoms.

Su savo poezijos knygų pristatymu Laima aplankė daug Lietuvos kampelių, juose atrasdama savo poezijos mylėtojų. Jos poezijos gerbėjų gretas papildė ir tiltiečiai. Šiltas ir nuoširdus susitikimas, pačios autorės skaitoma poezija nepaliko abejingų, klausytojus sužavėjo nuoširdžios, jautrios, ilgesio, meilės ir džiaugsmo kupinos eilės, kurios ir sušildė, ir paguodė, ir užaugino, ir sielą pakylėjo į viršų.

Pristačiusi savo kūrybą viešnia turėjo galimybę paklausyti kaimo poeto Vytauto Vilkišiaus eilių, išgirsti Tiltų himną ir artimiau susipažinti su kaimo bendruomene.

Už šio renginio rėmimą nuoširdžiai dėkojame rėmėjams – Trakų rajono savivaldybei ir Trakų viešajai bibliotekai, partneriams – Trakų kultūros rūmų Tiltų padaliniui ir Tiltų kaimo bendruomenei.
 

Elena Žilinskienė
Trakų viešosios bibliotekos
Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė

komentarų nėra
Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė