Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gruodis
    2021     
Savivaldybės socialinio būsto nuoma

 

Socialinis būstas – nekomerciniu pagrindu, pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytą nuomos mokesčio apskaičiavimo tvarką nuomojamos savivaldybės gyvenamosios patalpos, skirtos mažas pajamas turintiems asmenims ir šeimoms apgyvendinti.

Teisė į savivaldybės socialinį būstą ar jo sąlygų pagerinimą:
1.    teisę į savivaldybės socialinį būstą turi asmenys (šeimos), jeigu jie neturi Lietuvos Respublikos teritorijoje nuosavybės teise priklausančio būsto arba turimo būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam šeimos nariui, yra mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų ir asmens (jo šeimos) metinės pajamos ir turtas prieš savivaldybės socialinio būsto suteikimo metus neviršija šių dydžių:
a)    asmens be šeimos grynosios metinės pajamos – 11000 litų ir turtas 19500 litų
b)    dviejų, trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos - 22000 litų ir turtas 39000 Lt.
c)    keturių ir daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui neturi viršyti 6600 Lt ir turtas vienam asmeniui -19500 Lt.

Savivaldybės socialinio būsto nuomos tvarka

1. Asmenų (šeimų), turinčių teisę į savivaldybės socialinį būstą ar jo sąlygų pagerinimą, registravimo tvarka:

1.1. Asmuo (šeima), pageidaujantis ir turintis teisę išsinuomoti savivaldybei nuosavybės teise priklausantį socialinį būstą, Trakų rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo ir apskaitos tarnyboje užpildo nustatytos formos prašymą. Prie prašymo asmuo (šeima) prideda pažymas apie šeimos sudėtį ir bendrą naudingą gyvenamąjį plotą, pažymas apie turimą gyvenamojo ploto nuosavybę Lietuvos Respublikos teritorijoje iš valstybės įmonės Registrų centro, pažymas iš teritorinės policijos įstaigos migracijos tarnybos apie visų šeimos narių deklaruotą gyvenamąją vietą (bent vienas šeimos narys turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą Trakų rajono savivaldybėje), asmens (šeimos) dokumentų ir liudijimų kopijas. Užpildo nustatytos formos asmens (šeimos) pajamų ir turto deklaraciją, pateikia tai patvirtinančius dokumentus. Pateikia pažymas apie asmens (šeimos) turtą ir metines pajamas už praėjusius paskutiniuosius metus.

1.2. Asmenų, (šeimų) prašymai, įrašyti į įskaitą išsinuomoti socialinį būstą priimami visus metus.

2. Asmenų (šeimų), turinčių teisę į socialinį būstą, sąrašai sudaromi pagal prašymo įregistravimo savivaldybės institucijoje datą. Sudaromi šie atskiri sąrašai:

2.1. jaunų šeimų;

2.2. šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų (įvaikių);

2.3. našlaičių ir likusių be tėvų globos asmenų. Į šį sąrašą įrašomi našlaičiai ir likę be tėvų globos asmenys (jų šeimos), kurie, pasibaigus jų globos ar laisvės atėmimo terminui, yra ne vyresni kaip 35 metų;

2.4. neįgaliųjų asmenų (šeimų). Į šį sąrašą įrašomi I ir II grupės invalidai, taip pat šeimos, kuriose yra I ir II grupės invalidas arba vaikas invalidas, asmenys, sergantys lėtinių ligų, įrašytų į Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą sąrašą, sunkiomis formomis, ir šeimos, kuriose yra tomis ligomis sergančių asmenų;

2.5. bendrasis. Į šį sąrašą įrašomi visi asmenys, nepatenkantys į 1, 2, 3 ir 4 punktuose nurodytus sąrašus;

2.6.  socialinio būsto nuomininkų, turinčių teisę į būsto sąlygų pagerinimą.

3. Savivaldybės socialinio būsto fondo gyvenamosios patalpos asmenims (šeimoms), išnuomoti siūlomos eiliškumo tvarka.


Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011-01-31 įsakymu Nr. P2-88 „Dėl asmenų (šeimų), turinčių teisę į socialinį būstą, sąrašų patvirtinimo“ patvirtinti šie sąrašai:
1. jaunų šeimų socialiniam būstui nuomoti sąrašą -98 piliečiai;
2. šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų (įvaikių) socialiniam būstui nuomoti sąrašą – 21 pilietis;
3. buvusių našlaičių ar be tėvų globos likusių asmenų socialiniam būstui nuomoti sąrašą – 35 piliečiai;
4. neįgaliųjų asmenų ir šeimų, kuriose yra neįgalūs asmenys socialiniam būstui nuomoti sąrašą – 28 piliečiai;
5. bendrajame socialiniam būstui nuomoti sąrašą – 88 piliečiai;
6. socialinio būsto nuomininkų, turinčių teisę į būsto sąlygų pagerinimą socialiniam būstui nuomoti sąrašą – 6 piliečiai.

Nuo 2007 m. liepos 1 dienos įsigaliojo Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymo pataisa: asmenų (šeimų), turinčių teisę į socialinį būstą, sąrašai papildomi šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų sąrašu.

Informacija teikiama telefonu 58 308 arba Turto valdymo ir apskaitos skyriuje (Vytauto g. 33, Trakai, 112 kab.).

Onutė Repečkienė, Turto valdymo ir apskaitos skyriaus specialistė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė