Trakų rajono savivaldybė - Nuo 2007 m. birzelio 1 d. įsigaliojo nauja vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes tvarka

Trakų rajono

savivaldybė

Trakų rajono savivaldybės merė

Edita Rudelienė

Strateginiai planai

Naujienų prenumerata

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     

Nevyriausybinės org.

Neformalus jaunimas

Nuo 2007 m. birzelio 1 d. įsigaliojo nauja vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes tvarka

       Vaikas paprastai į užsienio valstybę vyksta su abiem tėvais (įtėviais), vienu iš jų, arba globėju (rūpintoju). Jeigu tėvai (įtėviai), globėjas (rūpintojas) lydėti vaiko negali, vaikas gali vykti su jį lydinčiu asmeniu arba vienas, turėdamas reikiamus ir galiojančius vykimo į užsienio valstybes dokumentus. Už vykstančio į užsienio valstybę, būnančio joje ir grįžtančio į Lietuvą vaiko sveikatą, gyvybę, teisių ir teisėtų interesų apsaugą atsako tėvai (įtėviai), globėjas (rūpintojas) ar lydintis asmuo.

- vaikui išvykstant į užsienio valstybę su vienu iš tėvu, kito rašytinis sutikimas nebūtinas.

- vaikui išvykstant į užsienio valstybę su jį lydinčiu asmeniu, reikalingas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kuriame turi būti nurodyti vaiką lydinčio asmens ir vaiko duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos Respublikos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės, paso arba kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

- Jeigu vaikas išvyksta į užsienio valstybę vienas, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas išvyktų vienas ar su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

- išvykstant vaikų grupėms į ekskursijas, turistines keliones ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ir kitais kolektyvais), būtinas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, bei šio rašto kopija, kurie pareikalavus pateikiami Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams. Už sąrašo sudarymą yra atsakingas kelionės organizatorius. Sąraše turi būti nurodyti išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos Respublikos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės, paso arba kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas, taip pat kelionės organizatoriaus duomenys (pavadinimas, adresas, juridinio asmens kodas, telefonas, faksas, el. paštas). Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams pareikalavus pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

- vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatomo vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą vaiko laikiną išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vaikas išvyksta.